Lauko ugniakuras UGNIS (1000x250x250)

-20% Lauko ugniakuras UGNIS (1000x250x250)
Kaina: 148.00 €185.00 €
Į krepšelį

Pristatymo laikas: 2 savaitės

Artikulas: LUGNUGN
Aprašymas
Mėgaukitės lauko ugniakuro skleidžiama šviesa ir šiluma.

Ugniakuras yra gražus meno kūrinys, kurį galima pastatyti sode, kieme ar kitoje Jūsų pasirinktoje vietoje ir mėgautis skleidžiama malonia šiluma ir ugnies žaismu.

Ugniakuro plokštumos išraižytos įvairiais ornamentais bei motyvais, kurie gražiai atrodo degant ugniai, ugniakuras apsaugo ugnį nuo vėjo ir spinduliuoja jaukią šilumą.

Ugniakuras gali būti naudojamas daug kartų. Sudėjus medieną į gaminį ir uždegus gaunamas kamino efektas: malkos gerai sudega, neišsibarsto pelenai, pelenai ir nuodėguliai lieka gaminio dugne. Apatinė gaminio plokštelė neleidžia pelenams pasklisti po žemę. Degimas vyksta beveik be dūmų.

Ornamentai plokštumose išpjaustomi rankiniu arba lazeriniu būdu. Gaminį galima visus metus laikyti lauke. Jei nėra galimybės panaudoti ugnies, galima įrengti elektrinį apšvietimą ugniakuro viduje. Tada gaminį galėsite naudoti ir patalpose.
Lauko ugniakurą būtina statyti tik ant nedegių paviršių. Jei ugniakurą planuojate statyti ant vejos, padėkite po ja akmens ar keramikos plokštę, apie 50×50 cm arba didesnį apie 5 cm storio indą. Kitaip Jūsų veja bus apgadinta, nes gaminio naudojimo metu jo apačia  (maždaug 1 metro spinduliu) yra labai karšta. Ugniakurą galite naudoti keramikos dubenėlyje. Tada pelenai subyrės į dubenį.

Atkreipkite dėmesį į pakankamą atstumą nuo degių objektų! Be to, stebėkite dominuojančią vėjo kryptį (kibirkštys)! Jei įmanoma, naudokite ploną ilgą mediena, ji gamina mažai kibirkščių ir šviesią liepsną. Malkos turi būti sausos, mediena –  buko, beržo, liepos, klevo arba vaismedžių, lentelių formos. Idealiai tinka malkos, neturinčios žievės.

Uždegti ugniakurą gana paprasta. Gaminio apačioje sudėkite smulkiai suskaldytą medieną ant popieriaus ar uždegimo kaladėlių, tada dėkite stambesnes malkas. Pro gaminio plokštumose esančias ertmes uždekite popierių ar uždegimo kaladėlę. Uždegama tik iš apačios. Malkos, kurios bus papildomai dedamos į ugniakurą, turėtų nuslysti kiek įmanoma žemyn, priklausomai nuo norimo ugnies aukščio. Malkas dėkite iš viršaus! Nedėkite per daug malkų iš karto. Gaminio viduje degimo metu venkite susidarančių (dedant malkas) tuščių ertmių.

Ugniakuras šviečia geriausiai, kai naudojamos ilgos siauros malkos, optimalus jų ilgis maždaug 40 – 70 cm (lentelės arba plonesnių rąstų arba šakų mediena yra tinkamiausia). Kai kuri degioji mediena turi didelį mineralinių medžiagų kiekį (pvz., eglė, pušis,  vynmedžių mediena ir t.t.). Tai gali sukelti padidėjusį ,,sniego efektą“. Dėl didelio mineralinių medžiagų kiekio ypač žievė visiškai nesudega. Tai sukelia pelenų dribsnius, kurie atsiradus kamino efektui kyla aukštyn. Aplinka yra ,,apsningama“. Bet tai nekenksminga ir nėra išvengiamas efektas. Siekiant sumažinti šį poveikį, patariama deginti medieną be žievės. Tai sumažina ,,sniego efektą“. Nepatariama naudoti apdorotą medieną (lakuota, dažyta ir kt. mediena) – gresia ūminis perkaitimas ir pavojus aplinkai!!

Pučiant stipriam vėjui ar užsitęsus sausrai dėl gaisro pavojaus ugniakuro patartina nekurti. Būkite atsargūs ir prižiūrėkite gaminį degimo metu.

Maistą gaminti ant lauko ugniakuro patartina, kai malkos pakankamai sukrenta į apačią, kai atvira ugnis nesiekia viršaus (kepant mėsą). Šildant maistą ugnis gali siekti viršų.

Po deginimo ugniakurui leiskite atvėsti ir tada išvalykite pelenus. Ugniakuras gali likti lauke (padengiama rūdžių). Jeigu rūdžių padengimas nepageidaujamas, ištepkite gaminį  augaliniu aliejumi arba purškiamuoju vašku, gaminys turėtų būti saugomas sausoje patalpoje.

Pastaba: mažoje teritorijoje ugniakuras nėra labai tinkama naudoti dėl didelės šilumos ir kibirkščių. Dėl labai aukštos temperatūros ir dūmtraukio poveikio gali atsirasti lengvas gaminio deformavimasis. To ilgainiui neišvengiama, tai ne kokybės trūkumas. Deformavęsis gaminys gali būti lengvai ištiesinamas, pvz., plaktuku.

 Linkime daug jaukių akimirkų su Jūsų lauko ugniakuru!
Gaminamas iš: 2 mm plieno lakštų
Išmatavimai, mm: 1000x250x250
Svoris, kg: apie 15
Gamintojas: Lietuva
Susijusios prekės

Peržiūrėtos prekės
© 2023 www.sildymo-iranga.lt. Visos teisės saugomos. Svetainių kūrimas

Naujienlaiškio užsisakymas

Užsisakykite www.sildymo-iranga.lt naujienlaiškį ir gaukite 2,90 EUR vertės dovanų kuponą apsipirkti mūsų e-pardutovėje. Kupono kodą atsiųsime Jūsų nurodytu el.paštu.